Gra strategiczna The Escapists

admin 01.07.2019

W tej grze gracze wcielają się w rolę więźnia i muszą uciec z więzień o rosnącym stopniu trudności. Gracz, który wciela się w rolę więźnia, który musi uciec z 6 podstawowych więzień, od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Istnieją również więzienia bonusowe, które można grać w dowolnej kolejności, niezależnie od postępów graczy.


Gracz może wybrać imiona więźniów i strażników. Gracze mogą zdobyć różne przedmioty, pomocne im w ucieczce, a także kupując je lub kradnąc od innych więźniów lub tworząc je, łącząc dwa lub trzy przedmioty, takie jak np. pasta do zębów i proszek talku, które wytwarzają kit, który może zostać nadrukowany kluczem. W tej grze (do kupienia np. tutaj: https://exgames.pl/towar/view/833/the-escapists-2-ang) gracze mogą wykonywać "przysługi" dla innych współwięźniów. Po zakończeniu przysługi gracz otrzymuje nagrodę w wysokości 25 $. Przysługi więźniów mogą wahać się od dostarczenia im rolki taśmy klejącej do rozpraszania strażników podczas apelu. Lista aktualnych przysług znajduje się w dzienniku więźniów.

Angażowanie się w ćwiczenia i korzystanie z biblioteki pozwala graczom na podniesienie swojego poziomu, takiego jak siła, szybkość i inteligencja, co poprawia ich umiejętności i szansę na ucieczkę. Każde więzienie ma swoje codzienne czynności, takie jak posiłki, praca, ćwiczenia, czy prysznic. Więzień może pominąć posiłek, prysznic i ćwiczenia bez żadnej kary, jednak wszystkie apele są obowiązkowe, a blokada może nastąpić, jeśli nie przyjdzie. Więźniowie muszą uważać, aby ukryć wszystkie przemycone rzeczy, ponieważ strażnicy będą okresowo przeszukiwać więźniów. Jeśli zostaną złapani z kontrabandą, znalezione fanty są zabierane z ich ekwipunku, a gracz zostaje wysłany do odosobnienia.

Istnieje wiele metod ucieczki, w tym podżeganie do zamieszek, np. przez otwory wentylacyjne, tunele, dachy. Każde więzienie ma szereg zabezpieczeń, od elektrycznych płotów po wysokie mury. W grze The Escapists więzień będzie zazwyczaj potrzebował różnej broni, aby wygrać walkę z więźniami lub strażnikami. Istnieje wiele rodzajów broni, takich jak pałka strażnika lub plastikowy widelec.

Więcej ciekawych gier strategicznych znajdziesz w sklepie z grami na PlayStation 4 - Exgames.pl.


Tagi: